Návrhy

Na čo slová keď si môžete priamo pozrieť výsledky našej práce.

Dom v lese

Riešenie záhrady vo svahovitom teréne okolo chaty na okraji lesa. Hlavnou požiadavkou zákazníčky bolo vysnívané betónové schodisko. Jednoduchými kombináciami z okrasných tráv sú schody zapojené do výsadby. Opakovanie tráv po celom pozemku, tak prepája záhradu do jedného celku

1
5
10
2
6
18

Bratislava – Plánky

Dom v lese nachádzajúci sa v Bratislave je nezvyčajné slovné spojenie. Cieľom bolo zachovanie existujúcich stromov a krov v maximálnej možnej miere, čo vytvorí úžasný efekt takmer hneď po realizácii. Domček sa nachádza v svahovitom teréne, preto bolo hlavnou úlohou vytvoriť centrálny priestor s trávnikom a zbytok plochy ktorá sa nachádza vo svahoch vysadiť zeleňou. Nakoľko väčšina pozemku že počas dňa zatienená, použili sme prevažne tieňomilné druhy rastlín ako sú rododendróny, hortenzie, tieňomilné trávy, astlibe ako i pachysandru. Jedlá časť záhrady je zaujímavá výsadbou čučoriedok, brusníc ako i lesných jahôd. Vytvorili sme tiež plochu pre hracie prvky a súčasťou terasy je polozapustená vírivka.

1
4
5
3
2
6

Leopolsdorf bei Wien

Požiadavkou mladej česko- slovenskej rodinky žijúcej v Rakúsku bolo dotvorenie moderného domčeku v radovej zástavbe. Moderný dom s bielou fasádou a nápadnými drevenými doplnkami sme doplnili o ďalšie drevené časti ako je zabudovaná vírivka, hrací domček pre deti ako i nenápadné vyvýšené záhony v zadnej časti záhrady. Dôležitou požiadavkou boli živé ploty po obvode záhrady, pre vytvorenie súkromia ako i dotvorenie priestoru a zabezpečenie sezónnej premenlivosti. Živý plot je preto nakombinovaný z viacerých rastlín ako hlohyňa, červienka, vavrínovec či vtáči zob. Tienenie terasy počas horúcich letných dní zabezpečia dáždnikové platany vysadené tesne vedľa terasy, čo tiež pomôže priviesť zeleň bližšie k interiéru domu.

2
3
5
4
1
6

Sereď

Návrh záhrady pre mladých sympatických ľudí, ktorých požiadavkou bolo zachovanie ovocných stromov ktoré v záhrade vysadili ešte ich rodičia. Úlohou bolo vytvorenie oddychovej záhrady, ktorá je nenápadne oddelená od úžitkovej záhrady živým plotom z vtáčieho. Nakoľko sa pozemok nachádza v radovej zástavbe bolo potrebné vytvoriť súkromie, pričom na jednej strane sme navrhli vysoký strihaný živý plot z tuje.  Na druhej strane sme použili prírodný vrbový plot, ktorý je veľmi príjemný prvok i pre dotvorenie moderných mestských záhrad.  Majiteľom sme pomohli tiež s návrhom záhradného domčeka s posedením, umiestnili sme do plochy záhradnú sprchu a nápaditú hojdačku pre deti ako i pre dospelých.  Pomohli sme taktiež s návrhom záhradného osvetlenia. 

1
5
2
3
6
7

Zverte svoju záhradu do našich rúk a my sa postaráme o Vašu spokojnosť.

Šenkvice

Návrh záhrady pre mladú rodinku s požiadavkou použitia prevažne úžitkových rastlín. Centrálnym prvkom oddychovej záhrady je pergola vytvorená s použitím strihaných špalierov. Tie poslúžia na zatienenie počas horúcich letných mesiacov, nakoľko majitelia nechceli vytvárať ťažké konštrukcie, ktoré by zaplnili záhradu. V záhrade si našlo svoje miesto pieskovisko pre deti ako i hojdačka pre dospelých. Vyvýšené záhony na pestovanie zeleniny sme situovali, aby boli na skok z kuchyne pre domácu pani.  Do vstupnej časti záhrady sme navrhli zákazníkom záhradný domček, pre zväčšenie úložného priestoru, ktorý bol jednou z hlavných požiadaviek zákazníkov.  

1
7
4
6
5
3

Šenkvice č.2

Návrh modernej záhrady s požiadavkou minimálnej údržby. Priestor exteriéru sme doplnili drevenými prvkami a nápaditými vyvýšenými záhonmi z cortenovej ocele. V návrhu sú použité rastliny prevažne v zelenej farbe v kombinácii s okrasnými trávami viacerých odtieňov ako kavyľ, ovsíkovec či pérovec. Dominantou záhrady je bazén popri múre na ktorý sme navrhli vertikálne prvky zelene pre oživenie betónového múra. Vertikálne konštrukcie sme prestriedali s drevenými trelážami. Plocha pokračuje pobytovým trávnikom kde si môžu vybehnúť deti ale i dospelý. V neposlednom rade sme na záhradu navrhli úžitkovú časť s obľúbenými vyvýšenými záhonmi. V rámci úžitkovej časti nechýba drobné ovocie ako maliny černice či ríbezle. Vrchnú etáž úžitkovej záhrady tvoria ovocné stromy. 

1
4
2
5
3
6

Páčia sa Vám naše návrhy?

Ozvite sa nám a pripravíme Vám návrh záhrady ktorú Vám susedia určite budú zavidieť.